top of page

Вишиванка – генетичний код нації
У культурі практично будь – якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи.
День вишиванки – це національне, але неофіційне свято, яке зʼявилося у 2006 році з ініціативи студентів Чернівецького національного університету та стало символом єдності українців, їхньої ідентичності, традицій та культури, а ще – покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. У цей день українці в різних куточках світу одягають вишиванки на роботу, університет, до школи чи просто на прогулянку, щоб показати свою приналежність до української нації.
Сьогоднішня вишиванка – це не лише елемент національного вбрання, а модний, патріотичний символ, який українці носять з гордістю, адже у день вишиванки 2025 року ця сорочка перетвориться на одяг єднання, який нагадуватиме всім: ми – нація з тисячолітньою культурою та незламним духом!

День Європи – це символ започаткування нової, успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників цього процесу. Вже більше ніж 50 років країни Європи обʼєдналися на основі спільних людських та демократичних цінностей в Європейський Союз, співпрацюють одна з одною, живуть у єдності та дружбі для того, щоб зробити світ кращим – досягти стабільності, миру та процвітання.
Дні Європи – це прекрасна можливість дізнатися найцікавіше про Європейський Союз та його відносини з Україною на сьогоднішньому, такому вирішальному етапі, познайомитися з культурою європейських країн. А головне – Дні Європи в Україні є ще однією нагодою для нас нагадати всім іншим та підтвердити, що українці – європейська нація!
На прапорі ЄС – коло з 12-и зірок. Воно, коло, означає солідарність і гармонію, а зірки – абсолютну досконалість, і ні в якому разі не число держав – членів Євросоюзу.
Гімном ЄС є «Ода до радості» - музика фіналу Девʼятої симфонії Людвига ван Бетховена. Він не замінює гімни держав, членів ЄС, а швидше відзначає іхні спільні цінності, єдність та різноманіття.
Девізом Євросоюзу є слова «Єдність у різноманітності».
Сьогодні ми відзначаємо День Європи на тлі повномасштабної війни, і тому українці ще гучніше декларують свою приналежність до європейської спільноти. У наших реаліях – це не лише нагадування про євроінтеграцію, а і символ стійкості. Українці святкують разом із ЄС, демонструючи, що наша країна вже частина європейської родини не лише географічно, а й морально, ціннісно, політично!









 

«Памʼятаємо! Перемагаємо!»
8-го травня Україна відзначає День памʼяті та перемоги, вшановуючи загиблих у Другій світовій війні 1939-1945 років.
Цей день встановлено в Україні на знак солідарності з Європою в пам’ятанні про ту страшну трагедію людства. Спільним для цього дня також є символ памяті про Другу світову війну – мак памʼяті.
Понад 10 років тому Україна долучилася до традиції відзначення перемоги над нацизмом в європейському дусі – не святкуємо, а вшановуємо.
У День памʼяті та перемоги Україна традиційно вшановує всіх, хто боровся проти нацизму, висловлює ім свою глибоку повагу та вдячність, увічнює пам'ять про загиблих воїнів і жертв у одній із найжорстокіших в історії людства війні.
У цілому, Друга світова війна забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей по всьому світу.  А Україна втратила понад 8 мільйонів українців та представників інших народів, які проживали на нашій землі.
Ця перемога – результат титанічних зусиль десятків держав і сотень народів. Тому жодна країна не може претендувати на виняткову роль у перемозі над нацизмом.
Сьогодні українці зі зброєю в руках захищають не тільки себе, а всі країни Європи від російської експансії і дають шанс на побудову більш тривкого миру і створення нової, більш справедливої, світової системи безпеки. Умовою для цього є наша перемога, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії російського імперіалізму проти будь-кого на нашій планеті.
А пам'ять про Другу світову війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з ворогом.
              «Памятаємо! Перемагаємо!»

















 

26 квітня 2025 року виповнюється 39 років, як людство зіштовхнулося з руйнівною силою радіації. Аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції стала майже «хрестоматійною» для ядерників та реформувала правила техніки безпеки по всьому світу. Через неї змінилося життя понад 100 тисяч жителів Припʼяті, Чорнобиля та навколишніх сіл, які назавжди покинули забруднені радіонуклідами домівки. Їх оселі опинилися у зоні відчудження, головною господаркою якої стала природа. Аварія на ЧАЕС є однією з найбільших катастроф ядерної енергетики у світі.
Сьогодні Україна знову опинилася під загрозою ядерної катастрофи. На окупованій Запорізькій АЕС, яка є найбільшою у Європі, росіяни не раз створювали аварійні умови, використовуючи її як інструмент шантажу. А новий безпечний конфайнмент – ізоляційна арка, який був встановлений над четвертим реактором ЧАЕС у 2019 році – пошкодили російські дрони у 2025 році.
Ми глибоко вдячні героям – чорнобильцям, які рятували світ та Україну від катастрофи у 1986 році та дякуємо сьогоднішнім героям, які вчергове запобігають новітнім небезпекам.






 

Серед сотень чудес та див, створених людством, серед десятків видів різноманітних мистецтв, особливе місце займає музичне мистецтво.
16 квітня  у великій залі Закарпатської обласної філармонії, здобувачі освіти нашого закладу мали чудову можливість долучитися до цього виду мистецтва. Вони із величезним задоволенням прослухали концерт «Мандруємо світом», «відвідавши» за допомогою світових хітів такі країни, як США, Великобританію, Францію, згадавши український Крим , Італію, Португалію та стали повноправними співучасниками цього дійства. Всі присутні зачаровано слухали виступи артистів та час від часу зал вибухав гарячими тривалими аплодисментами. Виконання складних музичних творів свідчить про високий професіоналізм, великий творчий потенціал колективу.
У всіх присутніх цього чудового концерту залишилося відчуття, що попереду – нові цікаві творчі зустрічі, нові музичні відкриття, головне, щоб ми всі були здорові і ще  багато разів мали можливість відвідувати Закарпатську обласну філармонію, спілкуватися і отримувати від цього глибоке естетичне задоволення.  



 

22  квітня – Всесвітній День Землі, день, коли ми відзначаємо важливість природи та її охорони. Мета екомарафону цьогоріч – ознайомити здобувачів освіти з проблемами збереження навколишнього середовища та необхідністю створення свідомого суспільства, популяризація навичок планування та організації екологічних заходів, комунікації та співпраці в команді, виховання в учнів екологічної свідомості, почуття відповідальності за стан довкілля. Екомарафон сьогодні – це не просто прибирання території, а величезний комплекс найрізноманітніших заходів.  У ці дні учні та вчителі нашого освітнього закладу збирали вторинну сировину, висаджували нові дерева, кущі, багаторічні та кімнатні квіти, організовували різноманітні спортивні марафони. Крім того, було проведено лекції та дискусії щодо проблем забруднення довкілля та шляхів їх вирішення.
#ЕкомарафонДеньЗемлі25
















 

«Збираємо макулатуру – рятуємо планету!» під таким гаслом у нашому освітньому закладі проведено чергову масштабну екологічну акцію. У сучасному світі питання екології стає все більш актуальним. Зростають обсяги відходів, забруднення навколишнього середовища та виснаження природних ресурсів вимагають термінових заходів для збереження планети. А одним із ефективних способів вирішення цих проблем є проведення екологічного проєкту, зокрема збору макулатури. «Чи знали ви, що 60 кілограмів макулатури рятують одне дерево від вирубки?» - такі питання лунали під час ранкових зустрічей протягом акції. Також обговорювалися питання переробки вторинної сировини, адже вона дозволяє не тльки захищати дерева, а й економити воду, електроенергію. Окрім  того що ми рятуємо дерева та допомагаємо екосистемі, збір макулатури допомагає виховувати в нас якості, які будуть важливі в подальшому житті: відповідальність, співпрацю та командний дух, толерантність, ініціативність, емпатію, системне мислення, стресостійкість, самовдосконалення. Таким чином, збір макулатури перетворився на істинний тренінг для формування високих громадянських та екологічних якостей. Ця ініціатива не лише рятує дерева, але і допомагає нам рости, як відповідальним та свідомим членам суспільства. Вона ( ініціатива) також є свідченням того, що кожна маленька дія може призвести до великих і позитивних змін не лише для нашої планети, але і для нас, як індивідів, що вчаться жити в гармонії з навколишнім світом та формує нове покоління громадян,  готових приймати виклики екологічної та соціальної відповідальності.



















 

Зустріч з представниками Державної прикордонної служби України
14 квітня 2025 року в онлайн форматі відбулася зустріч для випускиків  закладів загальної середньої освіти Закарпатської області. Захід організований відділом рекрутингу 27 прикордонного загону імені героїв Карпатської Січі у співпраці з Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації.
Основні моменти зустрічі:
Інформація про військову службу: Представники прикордонної служби розповіли про можливості, які відкриває служба в державі, та про важливість професії офіцера Державної прикордонної служби України.
Вступ до академії: Учням були представлені умови вступу до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького, а також перспективи навчання та кар'єри.
Відповіді на запитання: Учасники мали можливість поставити свої питання та отримати детальні відповіді від фахівців.
Захід пройшов у дружній атмосфері, і багато учнів зацікавилися можливістю пов'язати своє майбутнє з військовою службою. Дякуємо всім учасникам за активність та цікавість!
 
Сподіваємося на подальшу співпрацю та успіхи наших учнів у виборі професії!








 

Більшість притулків для тварин в Україні зараз потребують корм та іншу їжу. Крім того, тваринам  потрібні ліки, вода, засоби гігієни для чотирилапих, посуд.
Тому учні нашого ліцею, добре розуміючи ці всі проблеми,  вкотре допомагають притулку для тварин «Кожен має другий шанс». Представниками учнівського самоврядування було проведено благодійну  волонтерську акцію – збір коштів для допомоги чотирилапим.  Для цього – вони зв’язалися з відповідальною особою, уточнили потреби притулку, зібрали всю необхідну інформацію, щоб бути впевненими у надійності запиту, хоча ми з ними вже співпрацюємо декілька років поспіль. Спільними зусиллями всіх у навчальному закладі було зібрано та передано волонтерам притулку  5270 грн..
Дякуємо всі небайдужим, хто долучився до цієї справи. А також закликаємо всіх охочих розповідати про притулки та їх потреби знайомим та друзям. Тому, що чим більше людей про це дізнаються, тим ефективнішою буде допомога.


 

25.03.2025 року на базі нашого ліцею відбулося засідання професійної спільноти вчителів основ здоровʼя (семінар-практикум) на тему «Відпрацювання навичок надання першої допомоги потерпілому. Серцево-легенева реанімація».
В умовах воєнного стану варто бути готовим до всього, навіть якщо ви - цивільна особа. Прості речі рятують життя. А чітке розуміння алгоритму дій допоможе взяти себе в руки в екстреній ситуації та надати першу допомогу постраждалому. Перша допомога – це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого від надзвичайних ситуацій та попередження розвитку можливих ускладнень. Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики. Але не завжди швидка допомога може прибути вчасно на місце події. Тому вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.








 

Вітаємо наших переможців міського конкурсу «Новорічна композиція» - Надиршину О. ,ученицю 10-А класу, Левіту А., учня 9-А класу та Афтанас Д., ученицю 6-Б класу. Чекаємо нових перемог!




 

Вітаємо перможців міського етапу конкурсу "Захисники України: історія і сьогодення" у номінаціях:
- "Лист" - Яворську Т. 9А клас - І місце;
- "Фоторобота" - Надиршину О. 10А - ІІІ місце.

23 листопада - День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні
 

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада.

 

Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам'ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані. 

Із 11 по 17 листопада у нашому освітньому закладі пройшов щорічний Тиждень безпеки дорожнього руху, а вірніше – його другий етап. Метою проведення цього заходу є формування в учнів навиків безпечної поведінки на дорогах, їх адаптація до транспортного середовища, профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей, дотримання ними ПДР, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, у транспорті. У школі проведено : зустрічі з представниками Національної поліції України на тему «Дорожні знаки», конкурс малюнків «Я - за безпечний рух», години спілкування – «Твоя дорога до школи», «Правила їзди на велосипеді», «Сигнали світлофора», «Увага на дорозі – життя у безпеці», «Знавці правил дорожнього руху»; тематичні бесіди на уроках ЗБД, основ здоровʼя.
Бережіть своє життя та здоровʼя, неухильно дотримуйтеся Правил дорожнього руху, не забувайте про власну безпеку та безпеку інших учасників дорожнього руху, адже наше життя та здоровʼя – це наша відповідальність!


 

Вітаємо Надиршину Олександру, ученицю 10-А класу, переможницю обласного етапу конкурсу юних фотоаматорів "Моя Україно". Робота Олександри "І буде весна"  (номінація "флора і фауна") - зайняла І місце, а робота "Золото Карпат" - ІІ місце.




 

З метою ознайомити здобувачів освіти з історією виникнення Дня української писемності та мови; поглибити знання учнів про значення мови в розвитку загальної культури людини;  виховувати позитивне ставлення до рідної мови, культури мовлення, прищеплювати учням почуття патріотизму та національної гордості за свій народ, свою Батьківщину завідуюча бібліотекою провела в 4 класі бібліотечний урок, де учні з цікавістю дізнавалися цікаві факти про українську мову, ще раз переконалися, що треба берегти українську мову як неоціненний дар, не засмічувати її чужими та грубими словами, вивчати та щиро любити свою рідну мову, бо це те спільне, народне, що належить нам усім та об'єднує нас, українців.

Вітаємо переможницю І етапу Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів "Моя Україно" Надиршину Олександру, ученицю 10-А класу, яка здобула перемогу у номінаціях "Портрет" (ІІІ м.)





 

Зустріч здобувачів освіти 8-Б класу з лекторкою ГО "Дівчата". Тема спілкування "Особистий простір". Всім було дуже цікаво та домовилися про чергові зустрічі.

Чергова зустріч із представниками Червоного Хреста. Здобувачі освіти 7- Б освоювали серцево- легеневу реанімацію.

Конкурсна робота для обласного челенджу «Солов'їна нація», присвяченого дню української писемності та мови. Керівники проєкту- Сірко М. Ф., Торищак І. М.

Всесвітній день захисту тварин – це привід не тільки згадати про домашніх улюбленців, а й замислитися про екологічну ситуацію у всьому світі. Цей день – нагода вчергове нагадати нам всім, що люди – сусіди та друзі усіх живих істот. Ми всі  маємо пам’ятати, що «будь – яка тварина – це багатовіковий витвір еволюції і кожна з них має однакове право з нами жити й виконувати певну роль у взаємоповʼязаному світі» (О.Скарлатто).
Традиційно, у ці дні, здобувачі освіти нашого закладу проводять благодійну волонтерську акцію у підтримку притулку для тварин «Кожен має другий шанс», у якому,  на сьогоднішній день, проживає 100 безпритульних  кішок та 70 собак. Всіма нами було зібрано та передано 3700 гривень для нагальних потреб притулку. Дякуємо всім небайдужим, хто долучився до проведення такої потрібної акції. Ми бажаємо, щоб всі наші улюбленці приносили нам радість….А ми – давали їм ніжність, доброту і захист.

Дякуємо всім, хто долучився до благодійної екологічної акції - збору вторинної сировини (макулатури). Ми сьогодні зібрали 1 тону 100 кг макулатури! Молодці!

З Днем Знань!

Тиждень безпеки дорожнього руху

У рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030 р. р. у нашому освітньому закладі пройшов щорічний Тиждень безпеки дорожнього руху – із 13.05 по 19 травня 2024 року та був присвячений питанням безпеки на дорогах.

Під час заходів Тижня заплановано та проведено:

  • щорічний традиційний шкільний онлайн - урок з безпеки дорожнього руху;

  • виставку дитячих малюнків та плакатів на вищезгадану тематику;

  • зустрічі з представниками профільних державних відомств;

  • здобувачі освіти 1-4 класів переглянули тематичну виставу Закарпатського лялькового театру «Бавка»;

  • тематичні години спілкування.

Щорічно 18 травня в Україні відзначають День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу.
Сьогодні весь світ згадує жахливі події 1944 року, коли за вказівкою вождів тоталітарного режиму кримських татар примусово депортували у віддалені регіони, а з ними й представників інших національних менших.
Ми вшановуємо пам'ять кримських татар - корінного населення Криського півострова та одного з корінних народів України, які загинули внаслідок примусової депортації. Ці події визнано геноцидом кримськотатарського народу.

Після віроломної окупації Криму росією навесні 2014 року 18 травня відзначають також, як День боротьби за права кримськотатарського народу.
24 лютого 2022 року почалася нова хвиля російського вторгнення на територію України, що стало новим приводом для обшуків, арештів і продовження переслідувань кримських татар.
Зараз з окупованих та знищених населених пунктів України росія продовжує примусово переселяти українців, вже не зважаючи на їх національність і походження, фактично продовжуючи геноцид українського народу. Ми зупинили цю навалу та знищимо кожного ворога, що посягнув на нашу землю.

Тренуємо навички надання першої допомоги!
  Надавати першу допомогу потерпілому має вміти кожна людина, яка опинилася поряд із постраждалим.
  У нашому освітньому закладі , вже вдруге у цьому семестрі, інструкторами Ужгородської організації Червоного Хреста України в місті Ужгород, активно проводяться навчально-тренінгові заняття для здобувачів освіти з навичок надання невідкладної допомоги. На жаль, ніхто не застрахований від будь-яких надзвичайних ситуацій, особливо у наш час, коли людина може втратити свідомість, поранитися, або опинитися в іншій складній ситуації, коли їй ніхто не допоможе. На другому тренінговому занятті всі присутні мали змогу ознайомитися з видами кровотеч, методами їх зупинки та отримати необхідні знання з навиків надання першої допомоги із цього напрямку. Основне завдання таких тренінгів полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших заходів, врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання, а можливо – і попередити розвиток можливих ускладнень. Інструктори пояснили присутнім, що ситуації, які вимагають невідкладної допомоги, розвиваються стрімко, часто люди губляться та не знають, як правильно надати допомогу – обробити та перев’язати рану, накласти джгут або турнікет. Тому важливо розуміти, що треба старатися не панікувати , а діяти. Також інструктори нагадали присутнім про існування так званої «золотої години», того часу, коли постраждалому можна надати найбільш дієву першу допомогу. Здобувачі освіти нашого закладу завжди з нетерпінням чекають таких уроків-тренінгів, активно спілкуються з інструкторами, навчаються, використовуючи всі можливості. А наша співпраця з представниками Червоного Хреста буде продовжена через місяць, на черговому тренінговому занятті.

#ЕкомарафонДеньЗемлі24ужгородськаТГ.  Уже багато років поспіль здобувачі освіти, батьки та вчителі нашого ліцею двічі на рік долучаються до проведення      Екологічної акції- «Здай макулатуру- збережи дерево». Адже, макулатура- вторинне рослинне волокно- є основним джерелом для виробництва паперу і картону. Використання макулатури забезпечує утилізацію використаних целюлозних виробів, економію деревини. У сучасному суспільстві макулатуру вважають основною сировиною паперової промисловості. Звичне для багатьох із нас сміття, після переробки перетворюється на ряд корисних речей: картон, тетрапаки, деякі види будівельних матеріалів, туалетний папір… тощо. І сьогодні, під час чергової екологічної акції , нами було зібрано та здано понад 1 тонну макулатури. Щиро дякуємо всім, хто долучився до цієї потрібної акції, а особливо здобувачам освіти 3-А класу (Ходанич В.Ю.) та 6-Б класу( Сеник В. О.). Такі спільні маленькі акції роблять нас тільки згуртованішими та сильнішими.











 

Здобувачі освіти та співробітники нашого освітнього закладу зібрали та передали 2000 грн благодійних внесків за розповсюдження "Благодійних квитків ТЧХУ(Товариство Червоного Хреста України)". Дякуємо всім, хто долучився до цієї акції!






 

У четвер 11 квітня до Ужгородського ліцею «Інтелект» завітали незвичайні гості – актори Донецького академічного обласного драматичного театру м. Маріуполя, які впродовж двох років живуть і працюють у нашому місті. Вони не тільки заінтригували учнів освітнього закладу своєю несподіваною появою на уроках  в образах казкових героїв, а й роздали їм запрошення на виставу «Качка». Учні 6-Б не проґавили таку нагоду і в суботу 13 квітня разом з класною керівницею Вікторією Сеник завітали до драмтеатру на перегляд  казкової п’єси про пригоди охопленої сумнівами щодо власного життя Качки та  нетипового хижака  Лиса. Весела вистава  подарувала юним і дорослим глядачам вир позитивних емоцій,   нагоду долучитися до світу театрального мистецтва,  а також   мотивувала до роздумів про «сенси» життя,  справжню дружбу,   духовні цінності.  Щира подяка  акторам-маріупольцям, їхній адміністрації за цю зустріч у стінах театру, за ентузіазм, талант,  доброзичливість і ревне служіння високому мистецтву, що  збагачує духовний світ людини.







 

Із нагоди 210 роковин із дня народження Тараса Шевченка  в нашому закладі відбулася низка заходів, приурочених ювілею Великого Кобзаря. Декаду вшанування митця розпочали старшокласники(вч. Семчище А. Й. , Торищак І. М), які долучилися до  флешмобу " Читаємо Кобзаря", нагадавши загалу пророчі слова "володаря царства духа".

Естафету підхопила Даткова С. О., яка вправлялася у виразному читанні разом із найменшими поціновувачами слова.
Учні 7-А (вч. Попадич О. І. ) виготовили тематичну стінгазету.
Шестикласники ( вч. Сірко М. Ф.) після невеликої розминки- вікторини дізнавалися цікаві факти про Кобзаря, учні  5-Б ( вч. Торищак І. М.) зіграли у пізнавальну гру " Хто я?",  Д. М. Кушнір провела вікторину , приурочену цій знаменній даті , в 5-А класі, а Семчище А.Й.- тематичний урок "Кобзарем його ми звемо... " у 9-А класі.


Вчителі та учні початкової школи не менш активно відзначали Шевченківські дні, адже все починається в житті з малого.
Найменші здобувачі освіти 1-А та 1-Б класи ( кл.кер. Конч Н.С. та Томчані Н.І.) дізналися багато цікавого та нового про життя і творчість Т.Шевченка , переглянули відео « Казки картинної галереї», читали вірші та з радістю взяли участь в літературному флеш-мобі .Учні 2- А та 2-Б класів ( Гойчук О.М. та Бреза О.І. ) пригадали життєвий та творчий шлях Кобзаря, а також виявили мистецькі здібності під час виставки ілюстрацій до творів Т.Шевченка «Ми тебе не забули , Тарасе»Здобувачі освіти 3-А та 3-Б класів ( Ходанич В.Ю. та Цільо Н.І.) переглядали відео «Цікаві факти з життя Кобзаря» та створили леп-бук «Шевченко в моєму серденьку».
Шевченківські читання відбулися в 4-А та 4-Б класах ( Симкович В.М. та Шкробинець О.М.), звучали пісні на слова Т.Шевченка .У шкільній бібліотеці відбувся завершальний етап заходів «Нас єднає Тарасове слово», де зібралися поціновувачі та озвучили вічні цінності : мати, родина, Україна.


Таким чином, декада словесників , що розпочалася відзначенням Дня рідної мови, добігла кінця. Щира подяка всім, хто  надав допомогу під час підготовки і проведення заходів, а особливо нашим трьом молодим колегинькам- філологинькам, які , окрім того, що є хорошими фахівцями, виявилися вправними  творцями відеороликів.




 

Увага! Увага! Увага! Оголошуємо про можливість усіх бажаючих долучитися до Всеукраїнської інформаційно-просвітницької тематичної акції "Національний тиждень читання. Тиждень поезії", яка буде проходити із 16.03.24 р. по 24.03.24 р. Метою акції є консолідація українського суспільство навколо читання, як життєвої стратегії.  #тижденьпоезії2024



 

Вітаємо наших учнів Мільович І.С. та Брилу П.А. з перемогою в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН! Бажаємо наступних перемог!

 

Десята річниця вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні.
День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого на знак пам'яті про громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України та завдяки яким було змінено перебіг нашої держави.
     А Сотню вже зустріли небеса...
     Летіли легко, хоч Майдан ридав...
     Всі почули, як плаче держава,
     Що синів її в землю ховають.
     Ви не вмерли! В Вас вічність і слава!
     Бо герої, як Ви - не вмирають!
Залишаємося гідними своїх Героїв!

Лекція з кібербезпеки для наших учнів







 

Відповідно до плану роботи школи з метою підвищення інтересу учнів до вивчення шкільного курсу основи правознавства з 11.12 по 15.12.2023 р. в навчальному закладі було проведено тиждень правознавства.
Тиждень правознавства став дієвою формою організації навчання, виховання, поглиблення рівня знань учнів про права і свободи людей, сприяв розвитку правосвідомості, вихованню активної життєвої позиції, формуванню міжособистісних стосунків у дусі толерантності, дружби, миролюбності. Водночас зміст заходів, що проводилися, тісно пов'язаний за змістом з основним програмним курсом
У рамках тижня правознавства були проведені заходи спрямовані на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій. До заходів були залучені учні 9-11 класів.
Під час його проведення на уроках історії, громадянської освіти та правознавства були проведені уроки на правову тематику, в 9-А,Б класах було проведено правовий брейн – ринг, учнями 10, 11 класів випущено стінгазету «Права та обов’язки громадян України».
Діти збагатили свої знання, розширили свій кругозір, вчилися проявляти ініціативу й самостійність, мали чудову нагоду розвинути індивідуальні здібності, навчитися відстоювати свою точку зору.






 

Мандрівний фестиваль документального кіно про права людей Docudays UA (фотоконкурс "Моє місто майбутнього"). Брила Павло став лауреатом конкурсу та отримав цінні подарунки.

У четверту суботу листопада українці по всьому світу вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років.
На жаль, історія повторюється. 
«Колись нас хотіли знищити голодом, тепер — темрявою та холодом», — говорив у зверненні торік президент України Володимир Зеленський.
Сучасна трагедія українського народу наочно демонструє, що ніколи не можна пробачати та забувати злочини проти людства. Геноцид має бути засуджений усім світом, а невинні жертви — вшановані.
Навіть під час цієї повномасштабної війни ми запалимо "Свічку пам'яті" на згадку про жертви сталінського терору.
Єднаючись у такий спосіб у вшануванні тих, хто став жертвою геноциду голодом, ми нагадуємо собі й усьому світу, що темрява не може перемогти, що рано чи пізно зло засуджують, а імена всіх жертв — будуть пам'ятати вічно!
 
Встає історія з пітьми,
Словами фактів промовляє
І хоче, щоб судили ми,
Бо заповіт від мертвих має.

Історія нас горем вчить
Щоб не забулося минуле.
Бо там де пам’ять не мовчить -
Там щастям повниться майбутнє.






 

Вітаємо Надиршину О., ученицю 9-А класу, з перемогою в обласному етапі конкурсу фоторобіт «Моя Україно». Її роботи відзначені: дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів.

 

З метою запобіганню травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод та у рамках місячника «Увага! Діти на дорозі» у нашому освітньому закладі проведено:

  • Тематичні години спілкування;

  • Зустріч з представниками патрульної поліції

Участь у обласній акції учнівської молоді Закарпаття «Промінь допомоги: стань волонтером»

 

   Слово «волонтер» – походить від французького volontaire (доброволець), яке в свою чергу запозичено з латинського volutarius (вільне виявлення , бажання, намір). Тобто – волонтерство – добровільна, безкорисна, суспільно важлива діяльність.

    У 2019 році людство відзначало 160 річницю виникнення волонтерського руху. Його початком прийнято вважати 1859рік та першим волонтером –громадського діяча Жана Анрі Дюнана.

    У 1990 році у Парижі було прийнято загальну декларацію волонтерів і визначено, що волонтерство – добровільна, активна, спільна чи особиста участь громадянина в житті людських співтовариств заради покращення якості життя, економічного та соціального розвитку. Декларація підтримує право на волонтерську діяльність для всіх чоловіків та жінок, дітей, незалежно від їхньої раси, віросповідання, фізичних особливостей, соціального та матеріального становища.

    З перших років незалежності в Україні – волонтерство оживає і починає розвиватися. Початком цього процесу вважається 1992 рік, коли створюється служба «Телефон довіри».

    Про волонтерський рух в Україні сьогодні із захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним. У надзвичайно складний період, саме цей рух обʼєднав суспільство, створив дієву структуру громадських організацій, груп людей,               готових взяти на себе вирішення найбільш нагальни і болючих проблем держави. Сьогоднішньому волонтерському руху в Україні мало аналогів у світі.

    Волонтери діють за покликом душі, діяльність волонтерів безкорислива, неприбуткова, вони не отримують ні зарплати, ні жодної матеріальної вигоди, все роблять безкоштовно. І єдина їх нагорода – визнання громадян.

    Волонтерська робота носить суспільно важливий характер, тобто спрямовується на вирішення проблеми, що турбує багатьох громадян і з певних причин не може повністю вирішуватись зусиллями держави.

    Учні нашого освітнього закладу долучилися до волонтерської акції «Промінь допомоги: стань волонтером» під час якої зібрано кошти для придбання речей першої необхідності ( шкарпеток, футболок, майок, засобів особистої гігієни тощо) для воїнів, що проходять відновлення  у різних лікувальних закладах нашого міста та відправлено бійцям 33 Окремої Механізованої бригади. Ми всі пишаємося нашими Героями та завжди відкриті для допомоги.

 

Слава Україні!

         Гером Слава!

Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі відображається внутрішній світ людини, звучать кольори глибокі почуттів. Роботи художників, у тому числі і юних, будять прагнення до прекрасного спонукають замислитися над сутністю буття. Українським майстрам пензля і різця належать твори які стали частиною золотого фонду світового образотворчого мистецтва. День художника відзначається в Україні щорічно у другу неділю жовтня учні нашого навчального закладу долучилися до пленеру юних художників, та щиро Вітають усіх українців із цим яскравим осіннім святом розуміючи що вишуканий живопис віртуозна графіка майстерна пластика невід'ємна частина національної культури джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб українського суспільства. Творчі досягнення художників свідчать про потужний потенціал народу сприяють створенню позитивного іміджу України у світі.
 

З Днем Учителя!
Жовтневі дні прозорі й урочисті,
Дзвенять ключі небесних журавлів.
Осінні квіти в золотому листі.
Вітають з святом всіх Учителів!

Ви кожне серце вмієте відкрити,
Торуєте дорогу в майбуття.
І разом з вами вирушають діти,
В країну знань під назвою Життя!

Стрічають Вас захоплено щасливі,
Дитячі очі в класі кожен раз.
Нехай Ваш вклад на освітянській ниві
Сторицею повернеться до Вас!

Вітаємо Надиршину Олександру ученицю 9-А класу з перемогою у міському етапі Всеукраїнського конкурсу "Моя Україно!" (5 фоторобіт)

Вчителі нашої школи долучились до акції "Прапор на передову"
Мета акції, яку ініціює Ужгородська міська рада до Дня Державного Прапора України, – вкотре згуртуватись й підтримати українських воїнів, котрі зараз захищають нашу землю від російських загарбників.



















 

В Ужгороді нагородили випускників, які набрали по 200 балів на НМТ, та їхніх учителів. Найвищий результат у 200 балів на національному мультипредметному тесті показали 22 випускники 9 закладів загальної середньої освіти Ужгорода. 18 – із одного предмету та 4 учні – із двох предметів.
Серед цих учнів є учні Багатопрофільного ліцею «Інтелект» – загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11, а саме : Марія Мільович (склала 2 предмети на 200 балів) та Марія Бабʼяк. Усіх заохотили фінансово: для випускників, які отримали 200 балів із одного предмета, винагорода склала 25 000 гривень, а хто отримав найвищий бал із двох предметів – 50 000 гривень. Наші вчителі, які підготували 200-бальників:
- учителька англійської мови Ірина Молнар,
- учителька української мови Мирослава Сірко,
- учителька математики Антоніна Казмірчук–Анчугіна.

Також цьогоріч 4 учнів Багатопрофільного ліцею «Інтелект» були нагороджені золотими та срібними медалями за високі успіхи у навчанні.
Вітаємо наших випускників!

Вітаємо Курбатову Дарину, ученицю 8-А класу з ІІІ місцем в міському конкурсі "Малюнок, вірш, лист до мами" в номінації "Лист". Так тримати!

 

IMG-580d58c5465d5e71e47a2faa1c9c36ea-V.jpg

Роботи Лесько М. та Бербега  С. Конкурс «Зоологічна галерея»





 

IMG-16bdac70117d0829620ac7e229e0868c-V.jpg
IMG-0289ab35450c78fac9415705fe23b51a-V.jpg

Акція "Світлячку! Сяй!" Дуже цікаво, пізнавально, весело провели час учні 1-4 класів під час повітряної тривоги в укриттях разом із світлячком та його друзями.












 

Тарас Шевченко - видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.



















 

Мер Дармштадта Йохен Парч, який перебуває в Ужгороді, начальниця управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міськради Вікторія Тарахонич, а також голова ГО «Партнерське об’єднання «Ужгород – Дармштадт» та БФ «Центр гуманітарної допомоги «Совине гніздо» Вікторія Синьо відвідали одне з компактних місць проживання ВПО – ужгородський багатопрофільний ліцей «Інтелект» ЗОШ I-III ступенів №11. Тут гість із Німеччини поспілкувався  із директоркою навчального закладу Наталією Макарою та вимушеними переселенцями.
Велика родина із Харкова, пенсіонери з Донеччини, учитель-переселенець, який проводить дистанційний урок учням, – історії людей, котрі замість рідних осель вимушені проживати в школі, надзвичайно вразили мера Дармштадта. 
Йохен Парч висловив співчуття, що українцям через російських окупантів доводиться жити далеко від власних домівок (а хтось узагалі втратив житло), хвилюватися за життя рідних і близьких… Він побажав якнайшвидшої перемоги Україні, підкреслив, що німецький народ і надалі всіляко підтримуватиме нашу державу.
















 

Вітаємо з перемогою у конкурсі "Знай і люби свій рідний край":
Надиршину О. 8-А клас - ІІ місце
Шаранич В. 9-Б клас - ІІ місце
Губеного С. 10-А клас - ІІ місце
Бажаємо нових перемог!





















 

Волонтерська акція від учнів 8-А класу "Малюнок для воїна". Всі малюнки та листи передано захисникам України

IMG-80edaba69bb8f8aef7a5fe878d3885cc-V.jpg
IMG-311947574485aa93ee4179f5b56eb2bc-V.jpg

Вітаємо Мільович Марію, ученицю 11-А класу, яка виборола ІІ місце у міському етапі предметних олімпіад із української мови і літератури, Черненко Вікторію, ученицю 7-А класу та Феделеш Вікторію, ученицю 11-А класу, які вибороли ІІІ місця у міському етапі предметних олімпіад із української мови і літератури та їх вчителя Сірко Мирославу Федорівну! Так тримати! Чекаємо наступних перемог!

















 

Роботи переможців шкільного етапу конкурсу «Знай і люби свій рідний край»: Надиршиноі Олександри, Шаранич Віолети, Карпенко Валерії та Губеного Себастяна








 

Із метою популяризації вивчення англійської мови, розвитку комунікативних умінь і навичок, естетичного виховання, духовного багатства учнів з 13 по 17 лютого 2023 року у нашому закладі був проведений тиждень англійської мови.



 

Чудовий урок на базі Головного управління ДСНС в Закарпатській області. Рекомендуємо!





























 

Лідери учнівського врядування школи вітають усіх із святом!


























































 

IMG-4c7941c0945acee5d1361a7f72c04355-V.jpg
IMG-0246a38450a4d7493d59dc03f056a46b-V.jpg

Перегляд вистави «Хуха Дюдя та Поторачча» учнями 1-4 класів. Цікаво, весело, затишно.













 

7 лютого - День безпеки в Інтернеті

Ця міжнародна календарна подія відзначається у світі у другий день другого тижня лютого.
   У цей день у нашому закладі проведено тематичні виховні години, "інформаційна хвилинка" по шкільному радіовузлі. Вчителі інформатики провели цікаві уроки щодо створення кращої і більш безпечної онлайн-спільноти та нагадали здобувачам освіти про відповідальне використання цифрових технологій.
   Бажаємо Вам цікавої та безпечної роботи в Інтернеті!











































 

Наші лідери учнівського врядування прийняли активну участь у просвітницькій акції «Світлячку! Сяй»





















 

IMG-7964437d8f04cb52d4c82d51e5f115de-V.jpg
IMG-71f1509f00c10b15d239fc2341eeaf94-V.jpg

Учні нашого закладу є постійними учасниками різних конкурсів. Наразі - черговий конкур «0хорона праці- очима дітей». Робота учениць 9-Б класу Полукарової Катерини та 7-А класу Афтанас Марії


















 

IMG-1770567f952f9df11c60d33f8acf9939-V.jpg
IMG-580d58c5465d5e71e47a2faa1c9c36ea-V (1).jpg

Вітаємо наших переможців конкурсу фоторобіт "якби не війна..." Надиршину Олександру, ученицю 8-А класу та її керівника Піньо Наталію Ярославівну з черговою перемогою перемогою! Бажаємо нових творчих успіхів!




































 

IMG-bd4b80e92ca8132b13fa479722977dfa-V.jpg

Учні 5-В класу, разом із класним керівником Молнар І.Я. 27 грудня відвідали Закарпатський обласний український музично - драматичний театр ім. братів Шерегіїв та переглянули виставу "Лускунчик". Було - пізнавально, цікаво, захоплююче!



























 

Різдвяно - новорічні вітання учнів 1-А та 5-А класів















 

IMG-d57009d398690dde0a2023381160eadc-V.jpg

Батьки 1-Б класу долучилися до святкового оформлення школи

До діток із соціально незахищених сімей неочікувано прийшов Святий Миколай (від Неємії)





























 

Наші Миколайчики на запаленні вогнів святкової ялинки










































 

Вітаємо Карташову Евеліну, ученицю 9-Б класу - активну лідерку учнівського самоврядування "Корзо" з черговою "перемогою"

















 

Учнями нашої школи зібрано та відправлено для ЗСУ:
150 окопних свічок (робота учнів закладу);
67 запальничок та 12 комплектів термобілизни (волонтерська акція)






















 

Перегляд фільму "Мандрівне кіно" учнями 9-А, Б та 10-А класів



















 

5 грудня 2022 р. та 6  грудня 2022 р. - учні 5-А, В класів відвідали майстер - класи Закарпатського обласного центру науково - технічної творчості учнівської молоді
















 

6 грудня - День Збройних Сил України
   Любі наші захисники і захисниці! Козацької Вам мудрості, дідівської гідності, батьківсбкої мудрості, незламної сили волі та віри у власні сили та нашу Перемогу! Нехай оптимізм, здоров'я та військові успіхи завжди крокують поряд із вами.
   А також - ми складаємо глибоку шану та низько схиляємо голови перед пам'яттю тих, хто віддав своє життя в ім'я свободи України, мужньо захищаючи рідну землю від ворогів.


























 

Участь учнів нашої школи в Всеукраїнських конкурсах "Новорічна композиція" та "Український сувенір"















 

1 грудня 2022 р. Учні 7-А,Б класів прослухали лекцію "Види домашнього насильства" (у рамках акції "16 днів проти насильства")









































 

30 листопада учні 9-А,Б класів стали учасниками "Тижня профорієнтації", так як робітничі професії стають дуже затребуваними в наших складних сучасних реаліях життя

IMG-a0394a3a41e0befcb795347eef7c9d44-V.jpg

28 листопада 2022 року у нашому закладі було проведено зустрічі учнів 1-4 класів та команди благодійного фонду "СпівДія" за підтримки ЮНІСЕФ та Міністерства молоді та спорту України у рамках тижня "16 днів проти насильства"




















 

Вітаємо переможців ІІ етапу ХХІІІ міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика:
Феделеш Вікторію - І місце
Карпову Ольгу -ІІ місце
Черненко Вікторію - ІІІ місце
та їх викладачів:
Гоголюк В.В., Торищак І.М. та Сірко М.Ф.
Чекаємо наступних перемог!!!!









































 

90-ті роковини Голодоморів в Україні 1932-1933 років








 

Наші учні - Карташова Евеліна та Долгова Лілія, членкині учнівського самоврядування представляють свою презентацію проєкту по проведенню аудиту пішохідної частини обраної вулиці.






















 

Вітаємо Карташова Евеліну, ученицю 9-Б класу, членкиню учнівського врядування школи та міста, яка пройшла конкурсний відбір для участі у проєкті "Teens'Skills - UpClub" для Education USA, та матиме змогу розвивати свої навички справжнього лідера, а можливо і пройти стажування - практику у США.
Бажаємо успіхів у здійсненні мрій!
















 

18 листопада 2002 року на базі БПЛ "Інтелект" - ЗОШ І-ІІІ ступеня № 11 відбулося засідання вчителів мистецтва онлайн за всіма вимогами військового стану. Презентацію своєї роботи на тему "Сучасні інноваційні технології, інструменти та методи на уроках мистецтва" підготувала Маліцька В.І., яка ознайомилася учасників спільноти вчителів мистецтва з сучасними інноваційними технологіями, прийомами і методами, використання та впровадження їх на уроках мистецтва.
На засіданні розглянули онлайн сервіси для впровадження сучасних технологій. Такими як "LearningApps", "Wordwall", "Kahoot", а також Word Art та Ребус 1.
Вчителями міста дана висока оцінка роботи вчителя-практика Маліцької В.І. 
Відмічено високий професіоналізм, творчість, креативність, вміння працювати з онлайн-сервісами та впроваджувати їх в своїй роботі


















 

IMG-4e138bdecef59513b0895724bfbf66fb-V.jpg

21 листопада – День Гідності та Свободи
Цей день встановлено «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосність подій в Україні, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини» - Указ Президента України П. Порошенка № 872 / 2014 «Про День Гідності та Свободи»























 

IMG-456e715ac1b72d81bb89bc089ec993a4-V.jpg

Вітаємо з перемогою!




















 

IMG-dae5b8e51a0c46cfb31d42d532b3a755-V.jpg

Смартакіада! Ви для нас - найкращі!


















 

IMG-357415123dcc18c5d8e7f9f0531ca80d-V.jpg

З Днем писемності та мови! Радіодиктант національної єдності

Учні нашої школи є активними учасниками волонтерської акції "Окопна свічка для воїнів". Учні, під керівництвом вчителя трудового навчання Шпонтака Я.Ю., виготовляють окопні свічки з підручних матеріалів - бляшанок та воску, або свічок, якими їх "забезпечують" учні нашого навчального закладу.












































 

«Свічки пам‘яті» для наших захисників.  Герої не вмирають!











































 

Наші учні завжди є активними учасниками різних конкурсів. Переможцями шкільного етапу конкурсу фоторобіт та творів образотворчого мистецтва (малюнок) стали:
- Афтанас Марія (7-А кл.) - малюнок "Дякую за кожен ранок...",
- Надиршина Олександра (8-А кл.) - фоторобота "Наші пеші кроки до захисту країни".
Вітаємо дівчат та бажаємо перемоги у ІІ (міському) етапі конкурсу!



















 








 

IMG-e20bffa256d4fc8d5296b1263084ba92-V.jpg
IMG-02044c3a3f749e858b37a2b879569704-V.jpg

Весело провели Олімпійський тиждень



















 

Щиро вітаємо команду "бунтариків" 10-А класу та їх керівника Торищак І.М.!


 

У рамках "Уроку доброти" та до Міжнародного Дня захисту тварин, у школі відбулася благодійна акціяпо збору коштів для тварин, які перебувають у притулках міста. Нами зібрано та передано для ГО "Кожен має другий шанс 1770 грн". Щиро дякуємо всім небайдужим учням!





 

IMG-25fd3bce994b3756925b4923ddd2b14c-V.jpg

"Занурення у світ мистецтва".
Нарешті довгоочікуваний похід в філармонію. Учні 5-11 класів стали учасниками чарівного дійства - неймовірного концерту. Як завжди - сплеск емоцій, блискуче виконання творів майстрами своєї справи, найкращі відгуки слухачів. Ми всі в очікуванні нових концертних програм, особливо концерту органної музики. Дякуємо за приємні емоції!












 

19 вересня батьки та учні 7-А класу організували збір фруктів та смаколиків для поранених, що перебувають в госпіталях Ужгорода. Усі продукти передали Руху підтримки закарпатських військових. Сподіваємось, наші захисники відчують ту любов і повагу, з якою батьки і діти готували їм частування.









































 

Шановні учні, вчителі, батьки!!!
   Щиро вітаємо вас із початком нового навчального року  Днем знань – всенародним святом мудрості, добра, натхнення і нових відкриттів.
Війна внесла певний хаос у налагоджений і вивірений процес навчання, зламавши багато задумів і планів, але…
Перше вересня єднає нас усіх, бо кожен колись у цей день переступив поріг рідної школи, відкрив першу книжку, написав перше слово. 
Зичимо всім школярам сміливості й упевненості в собі, високого натхнення в пізнанні світу, захопливих відкриттів і нових перемог у новому навчальному році.
   Миру нам усім!
























 

Шановні учні вчителі батьки!
Особливий, важкий, незвичний
Навчальний рік до фінішу добіг.
От і усе, скінчилися уроки.
І перед вами - тисячі доріг.
Де самостійно здійсните ви кроки.
У багатьох із вас - канікули, свобода, воля!
Тепленьке літо, річка, ліс!
Школа всіх вас випускає,
Зробивши старшими на цілий рік!
   А для вас - ВИПУСКНИКИ -
Хай щасливим буде вами обраний шлях,
Хай живе ця вам добре у світі живеться.
Нехай міцнюють ваші крила,
Та долі ваші хай будуть щасливі.
Хай негаразди вас всіх оминають.
А друзі і рідні - поважають.
Будьте всі здорові та щасливі!
Миру нам всім!
Зі святом!



























 

1 червня - День захисту дітей

Діти - маленькі частинки великого щастя, ім'я якому - Життя. І у цей непростий час так хочеться, щоб кожне дитяче серце не було обділене цим маленьким щастям.
   
   Хай небо буде чистим, без хмаринок.
   Хай сонечко лоскоче до нестями!
   Нехай здоровими будуть мами!
   Ми бажаєм нині вам багато.
   З Днем захисту дітей,
   Із вашим святом!



















 

19 травня - День вишиванки

А я іду по світу у вишиванці,
Стає над світом щире сонце вранці.
І землю гріє променем ясним,
Я - українець. І горжуся цим!

   Мені сорочку мама вишивала,
   Неначе долю хрестиком вела.
   Щоб лихих  стежинок не шукала,
   І до людей привітною була.
   Виконуй доню - мама говорила
   Життя закони, істини прості,
   Не зраджуй землю, що тебе зростила,
   Не залишай нікого у біді.
                                        
                                    Наталія Май.


















 

Пишаємось нашими воїнами! З вірою в перемогу! Слава Україні! Героям слава!

Закарпатська 128-ма гірсько-штурмова бригада вітає українців з Днем вишиванки (Фото)

Безымянныйь.png
поло.png

Вітаємо наших переможців конкурсу « Знай і люби свій рідний край» Надиршину О.- 7- А, Шаранич  В.  - 8- Б та Брилу П. - 9- Б.. Чекаємо від вас нових перемог!




 

bottom of page