top of page
м. Ужгород
наб. Православна,25
т. 0665114126
e-mail: uzlicej11@gmail.com
Не завдавати страждань братам нашим меншим- наш перший обов’язок перед ними. Але одного лише цього недостатньо. У нас є більш високі цілі – допомагати їм, коли вони цього потребують. Допомагати притулкам для тварин можна безліччю способів. Найпростіший – підтримати притулок матеріально. Кожна гривня йде на оренду, операцію та порятунок. Тому учні нашого ліцею, добре розуміючи ці всі проблеми, вкотре допомагають притулку для тварин «Кожен має другий шанс». Представниками учнівського самоврядування було проведено благодійну волонтерську акцію – збір коштів для допомоги чотирилапим (котикам). Для цього – вони зв’язалися з відповідальною особою, уточнили потреби притулку, зібрали всю необхідну інформацію, щоб бути впевненими у надійності запиту, хоча ми з ними вже співпрацюємо декілька років поспіль. Дякуємо всім небайдужим, хто долучився до цієї справи. А також закликаємо всіх охочих розповідати про притулки та їх потреби знайомим та друзям. Тому що чим більше людей про це дізнаються, тим ефективнішою буде допомога.
День Європи – це символ започаткування нової, успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників цього процесу. Вже більше ніж 50 років країни Європи обʼєдналися на основі спільних людських та демократичних цінностей в Європейський Союз, співпрацюють одна з одною, живуть у єдності та дружбі для того, щоб зробити світ кращим – досягти стабільності, миру та процвітання.
Дні Європи – це прекрасна можливість дізнатися найцікавіше про Європейський Союз та його відносини з Україною на сьогоднішньому, такому вирішальному етапі, познайомитися з культурою європейських країн. А головне – Дні Європи в Україні є ще однією нагодою для нас нагадати всім іншим та підтвердити, що українці – європейська нація!
На прапорі ЄС – коло з 12-и зірок. Воно, коло, означає солідарність і гармонію, а зірки – абсолютну досконалість, і ні в якому разі не число держав – членів Євросоюзу.
Гімном ЄС є «Ода до радості» - музика фіналу Девʼятої симфонії Людвига ван Бетховена. Він не замінює гімни держав, членів ЄС, а швидше відзначає іхні спільні цінності, єдність та різноманіття.
Девізом Євросоюзу є слова «Єдність у різноманітності».
Сьогодні ми відзначаємо День Європи на тлі повномасштабної війни, і тому українці ще гучніше декларують свою приналежність до європейської спільноти. У наших реаліях – це не лише нагадування про євроінтеграцію, а і символ стійкості. Українці святкують разом із ЄС, демонструючи, що наша країна вже частина європейської родини не лише географічно, а й морально, ціннісно, політично!
З ДНЕМ МАТЕРІ!
Мама…Як багато в цьому слові
Ніжності, турботи й доброти!
Мама – наче втілення любові,
Найрідніша і найкраща ти!
Пригортаю міцно й запевняю:
Ти для мене, мамо – цілий світ!
Тож тебе з Днем матері вітаю,
І бажаю сотню довгих літ!
Із першого нашого подиху немає у світі найріднішої і найближчої до нас людини ніж мама. Жодні скарби світу не здатні замінити ту материнську любов, яку жінки дарують своїм дітям довгими, безсонними ночами, сидячи біля дитячого ліжечка. Ніщо не зрівняється з ніжністю материнського голосу, ніщо так не заспокоює, як ніжні мамині руки. Всі мами, як справжні янголи-охоронці оберігають своїх діточок від образ , розчарувань, сліз, помилок і втрат. І зрештою – це свято є приводом ще раз подякувати своїй мамі, нагадавши про те, що ви любите її найбільше у світі
Бажаємо всім мамам тільки всього хорошого: мирного неба, міцного здоров’я, радості, посмішки кожного дня, гордості за своїх дітей!
Спасибі за ласку, за щире тепло,
Недоспані ночі, турботи й добро.
Здоров’я міцного Вам зичимо щиро,
Любові і радості, злагоди й миру!
Щиро вітаємо переможців конкурсу (міський етап) «Малюнок, вірш, лист до мами. Історія нескорених.» Афтанас Діану (7-Б клас) у номінації «Малюнок», та Яцко Софію (8-Б клас) – номінація «Лист ». Бажаємо успіхів та наступних перемог!
40-ві рокорини аварії на ЧАЕС
У ніч із 25 на 26 квітня о 1 годині 23 хвилини 40 секунд, коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської Атомної Електростанції нічну темряву несподівано розірвало велетенське полум’я. Почався новий відлік українського часу: Болісний, Гіркий, Печальний.
Аварія на ЧАЕС є однією з найбільших катастроф ядерної енергетики усвіті. Вона призвела до створення Міжнародної шкали ядерних подій і отримала в ній максимальний бал – 7. Скласти конкуренцію аварії на ЧАЕС може лише аварія на японській станції Фокусіма - 1, що відбулася у 2011 році.
Радіація – невидимий, і тому підступний ворог усього живого. Обезлюдніли села, міста… Тепер у них панує моторошна тиша…
Було село. Тепер села немає.
Там річка омиває береги.
І люди там жили,
Тепер і їх немає.
Роз’їхались по світу. Хто куди.
Проходять роки. А біль не вщухає, тривога не покидає людей. Збитки від аварії на ЧАЕС доведеться відшкодовувати роками. Із 2019 року 4-ий енергоблок ЧАЕС захищав новий безпечний Конфайнмент- ізоляційна арка, яка накрила собою побудований у 1986 році об’єкт «Укриття». Він був зведений за кошти європейських держав та мав надійно зберігати під собою безліч радіоактивних речовин, не даючи їм потрапити у навколишнє середовище. Але і його вже було пошкоджено рашистами, запустивши спеціальний дрон. А ще –ми частіше почали згадувати Запорізьку Атомну Електростанцію, яка на сьогоднішній день є окупованою.
А сьогодні ми доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії, і переж живими і перед пам’яттю дочасу померлих від радіаційного смерчу.
.
Щиро вітаємо Афтанас Д., ученицю 7-Б класу за перемогу (Диплом І ступеня) в обласному конкурсі «Зоологічна галерея»! Чекаємо нових творчих робіт та нових перемог!
Вітаємо переможців міського етапу конкурсу «Знай і люби свій край»:
- Надиршину Олександру (11-А клас),
- Саваріну Анну (5-А клас),
- Афтанас Діану (7-Б клас).
Вітаємо Надиршину Олександру, ученицю 11-А класу та Надиршину М.Я., керівника гуртка «Рукодільниця» з перемогою у конкурсі «Новорічна композиція»! Чекаємо нових перемог у творчих конкурсах!
Волонтерство – це більше ніж допомога, це честь, що дає можливість змінювати життя. Це – реальний внесок у підтримку тих, хто наразі цього найбільше потребує – наші захисники. Учні нашого закладу освіти в черговий раз долучилися до цієї благородної акції – зібрали та передали воїнам ЗСУ засоби індивідуальної гігієни, а також набори солодощів до різдвяно-новорічних свят. Це – лише наше маленьке «дякуємо» за їх щоденну, важку, непосильну роботу.
Шановні вчителі! Вас вітають ті, у чиїх серцях Ви запалюєте бажання пізнавати світ, кому віддаєте свої знання, частину своєї душі. Дозвольте висловити Вам щиру вдячність за вашу важку щоденну працю! Вклоняємося Вам за вашу витримку, терпіння, доброту та мудрість.
Із безлічі професій на Землі,
Які вже є, яких ще будуть вчити,-
Є головна, як віщий, сущий хліб,
І назва цій професії – УЧИТЕЛЬ!
Благословенні будьте у роботі,
Цінуйте горде ймення педагога.
Нехай в житті на кожнім повороті
Стрічає радість Вас, а не тривога.
Хай добрі вчинки Вашої наснаги
Промінчиком торкнуться ваших учнів
А слово – вчитель – горде і ласкаве-
Хай буде рідним вам і милозвучним.
Порадники і друзі – вчителі -
Нелегкий час вирує по Вкраїні!
Обовʼязок Ваш на святій землі-
Нести просвіту. Поспішайте нині!
Розбуджуйте національний дух,
Будуйте Храм,
Сійте зерно науки,
Шляхетністю запалюйте вогні,
Мужайтеся і не складайте руки.
Здоровя Вам і мудрості, і сил
У праці не спокою, а натхнення.
В польоті завжди Вам – орлиних крил
І Божого всім Вам благословення!
Протягом цього тижня кращі читці поезії Ужгородського ліцею "Інтелект" доєдналися до марафону #УкраїнськаПоезіяВРеальномуЧасі. Пейзажна лірика розпочала тиждень, захоплюючи слухачів тичинівськими гаями та ніжною осінню В. Сосюри. Рядки поезії Лесі Українки зачаровували слух, потужно звучали слова "Заповіту" Т. Шевченка. А завершився тиждень ніжними віршами Є. Плужника та неперевершеною у своїй інтимності лірикою П. Тичини. Щира подяка всім, хто долучився до підготовки свята Слова.
Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів у 2025/2026 навчальному році відбуватимуться в ІІІ етапи:
✔ І етап – місцевий (на рівні територіальних громад) з відкритою реєстрацією для всіх охочих; одночасно з відповідних навчальних предметів на всіх опорних локаціях області;
✔ ІІ етап – обласний + учасники з-за кордону + учні наукових ліцеїв;
✔ ІІІ етап – державний + переможці закордонного округу
Реєстрація на І етап олімпіад триває (у деяких регіонах реєстрація завершена). Посилання на форми реєстрації за регіонами 👇
І етап олімпіад
«Збираємо макулатуру – рятуємо планету!» під таким гаслом у нашому освітньому закладі проведено чергову масштабну екологічну акцію. У сучасному світі питання екології стає все більш актуальним. Зростають обсяги відходів, забруднення навколишнього середовища та виснаження природних ресурсів вимагають термінових заходів для збереження планети. А одним із ефективних способів вирішення цих проблем є проведення екологічного проєкту, зокрема збору макулатури. «Чи знали ви, що 60 кілограмів макулатури рятують одне дерево від вирубки?». Таким чином ми рятуємо дерева та допомагаємо екосистемі. Збір макулатури допомагає виховувати в нас якості, які будуть важливі в подальшому житті: відповідальність, співпрацю та командний дух, толерантність, ініціативність, емпатію, системне мислення, стресостійкість, самовдосконалення. Екологічна акція перетворилася на істинний тренінг для формування високих громадянських та екологічних якостей. Ця ініціатива не лише рятує дерева, але і допомагає нам рости, як відповідальним та свідомим членам суспільства. Вона ( ініціатива) також є свідченням того, що кожна маленька дія може призвести до великих і позитивних змін не лише для нашої планети, але і для нас, як індивідів, що вчаться жити в гармонії з навколишнім світом та формує нове покоління громадян, готових приймати виклики екологічної та соціальної відповідальності. Здобувачами освіти зібрано та здано 2120 кілограм вторинної сировини. Дякуємо всім, хто долучився до такої важливої справи!
В Україні 17 вересня відзначають День рятувальника!
Вогнеборці, сапери, водолази, медики, кінологи, психологи, хіміки, інженери, верхолази, гірничі та гірські рятувальники, диспетчери, авіація ДСНС, авіаційні рятувальники – всі вони невідʼємна частина великої родини ДСНС, і саме завдяки ним щодня зберігаються тисячі життів у наш складний час та повертається віра у безпеку у всіх наших громадян.
Це – професійне свято не тільки працівників аварійно – рятувальних служб, інших спеціальних формувань, його відзначають також і громадяни, які зробили внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоровʼя людей.
Дорогі рятувальники! Кожен із вас демонструє мужність, стійкість, високий професіоналізм у надзвичайно складних і небезпечних умовах. Нажаль, сьогодні наші вороги цинічно і прицільно атакують підрозділи ДСНС, що рятують людей після масованих обстрілів. Людські втрати, знищена техніка – це наша болюча реальність. Але пам'ять про тих, хто віддав життя, рятуючи інших, назавжди залишиться у наших серцях.
Дякуємо всім рятувальникам за самопожертву, сміливість, відданість справі, за віру, що добро і правда неодмінно переможуть.
З 1 Вересня, друзі! Це день, коли одночасно хвилюються всі: Батьки — бо відпускають дітей у ще одну важливу дорогу життя. Вчителі — бо вкотре приймають у свої серця маленькі й дорослі душі, яким даруватимуть знання і тепло.👧🧑 Діти — бо саме з цього дзвінка починається їхній новий розділ, сповнений відкриттів, радості й дружби. Хай цей навчальний рік буде світлим, мирним і щедрим на добро. Хай знання відкривають перед кожним нові горизонти, а школа стане другою домівкою, де панує повага і любов. Зі святом усіх, хто переступає шкільний поріг!💛💙
bottom of page





